Zabawa w wyszukiwanie nie tylko na Walentynki – plansza do pobrania

Stało się, moją 3,5 latkę dopadła faza na zabawę w wyszukiwanie. Przerobiliśmy już całe mnóstwo książeczek z wyszukiwankami, znajdywaniem różnic i innych aktywności typu „I spy with my little eye”. Trzymając się zainteresowań mojej córki, sama przygotowałam dla niej kolejną planszę do zabawy.

Tak powstała wyszukiwanka Poszukiwacze serc – trochę w klimacie nadchodzących Walentynek, ale do wykorzystania również przez cały rok, bo wprowadzanie dzieci w świat emocji jest bardzo ważne (dlatego też powstał nasz zestaw kreatywny Pudło Pełne Emocji).

Poszukiwacze serc – wyszukiwanka

Przygotujcie:
  • Kartkę a4
  • Drukarkę
Działajcie!

Przygotowanie do zabawy wymaga tylko ściągnięcia pliku z planszą, który dla Was przygotowałam i wydrukowania jej na kartce a4. Jeśli nie macie możliwości kolorowego wydruku, zabawa w wersji czarno-białej też się sprawdzi.

Dobry koncept na zabawę
  1. Zadanie polega na znalezieniu poszczególnych serduszek, policzeniu ich i wpisaniu liczby w pole obok danego rodzaju serca.
  2. Możecie wykorzystać kostkę do gry. Wybieracie jeden rodzaj serca, a następnie rzucacie kostką. Zadanie polega na odnalezieniu takiej liczby serc, jaką liczbę oczek wyrzuciliście.
  3. Połączcie takie same serca – w pary lub prowadząc linię pomiędzy wszystkie serca tego samego rodzaju.
  4. Porównujcie serca – szukajcie różnic, wskazujcie te mniejsze, większe, znajdźcie serca takiej samej wielkości.
Patenty mamy

Jedną wydrukowaną planszę noszę ze sobą w torebce – idealnie nadaje się na niespodziewane kryzysy, kiedy dzieciom nudzi się w kolejce, samochodzie  itp.

W celu pobrania planszy, kliknij w zdjęcie 🙂

Dobry Koncept dopiero ruszył w swoją podróż on-line. Jednak pomimo, że blog świeży, to jak przystało na młodą postać, dynamiczny. I tak też się rozwija, nabiera rozpędu i mknie coraz szybciej, niczym Lokomotywa z wiersza Tuwima, by w dalszą drogę porwać ze sobą dziesiątki, setki, tysiące, albo i nawet miliony Czytelników 🙂 Jeśli znalazłaś/eś tutaj interesujące treści, to podziel się nimi ze znajomymi i pomóż rozpędzić ten pociąg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *