Wielkanocne Zajączki z papierowych torebek DIY

No i mamy marzec, a wraz z nim premiera kolejnego Pudła Pełnego Pomysłów. Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że najnowszy zestaw krąży wokół Wielkanocy, a dokładniej rzecz ujmując wielkanocnych kartek. Istnieje spora szansa, że pojawi się jeszcze zestaw kreatywny, z którym stworzycie wielkanocne dekoracje, więc wypatrujcie jego zapowiedzi na naszym profilu na Facebook’u oraz Instagramie (no i oczywiście tutaj w sklepie).
Jednak jeśli jesteście już szczęśliwymi posiadaczami np. Pudła Pełnego Wielkanocnych Kartek to dziś pokażę Wam, jak możecie wykorzystać same opakowania, tworząc wielkanocne zajączki z papierowych torebek.

Wielkanocny zajączek z torebki papierowej krok po kroku

Przygotujcie:
Działajcie!
  1. Torebkę składacie na pół i mniej więcej w 1/3 wysokości odcinacie trójkąt tak, by po rozłożeniu torebki powstały dwa uszka (jak na zdjęciu)
  2. Do torebki włóżcie np. czekoladowe jajeczka lub inny prezent wielkanocny i zwiążcie na wysokości zakończenia uszek.  
  3. Z bibułki zróbcie kuleczkę i przyklejcie na dole torebki, jako ogonek.
  4. Do torebki możecie przyczepić karteczkę z życzeniami.
Wersja z buźką.

Z białej kartki wytnijcie kwadrat (my dodatkowo jego górną część zaokrągliliśmy tworząc łuk).  Doklejcie do niej oczka, wąsiki, nosek. Dorysujcie buźkę. Tak przygotowaną kartkę doklejcie do torebki, a uszka zwiążcie (każde osobno) kokardkami. Gotowe!

Dobry koncept na zabawę
  1. Torebki idealnie nadają się na wielkanocne upominki. ( W PP Wielkanocnych Kartek znajdziecie aż 8 torebek).
  2. To świetna dekoracja wielkanocnego stołu.
  3. Papierowe zajączki możecie też udekorować dodatkowymi elementami.

No i jak podoba się Wam pomysł na wielkanocne kurczaczki z papierowych torebek?

Dobry Koncept dopiero ruszył w swoją podróż on-line. Jednak pomimo, że blog świeży, to jak przystało na młodą postać, dynamiczny. I tak też się rozwija, nabiera rozpędu i mknie coraz szybciej, niczym Lokomotywa z wiersza Tuwima, by w dalszą drogę porwać ze sobą dziesiątki, setki, tysiące, albo i nawet miliony Czytelników 🙂 Jeśli znalazłaś/eś tutaj interesujące treści, to podziel się nimi ze znajomymi i pomóż rozpędzić ten pociąg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *