herbatka z przesłaniem - pomysł na prezent diy od dziecka

Własnoręcznie wykonane przez dziecko prezenty mają jedną podstawową przewagę nad tymi kupionymi – cieszą nie tylko obdarowanego, ale również dają mnóstwo radości ich autorom. Przynajmniej takiej wnioski wyciągnęłam na podstawie grupy badawczej, w skład której wchodzą członkowie mojej rodziny 😉.  Jeśli szukacie prostego pomysłu na coś, co możecie przygotować razem z dzieckiem i później podarować to najbliższym to mam dla Was absolutnie genialny pomysł (i tu cała moja wrodzona skromność gdzieś się ulotniła ) – herbatka z przesłaniem. Nie jest to może rzecz w całości diy (no chyba, ze jesteście właścicielami plantacji herbaty…), ale za to mogą wykonać ją nawet maluchu.

 

Herbatka z przesłaniem DIY

Przygotujcie:
  • Herbatę w torebkach ze sznureczkiem
  • Kolorowy papier – najlepiej kolorowy blok techniczny lub inny sztywny
  • Nożyczki i szablon wybranego kształtu lub dziurkacz ozdobny (ważne, by wybrany kształt miał wielkość zasłaniającą etykietę saszetki)
  • Klej, długopis/flamaster i ewentualne małe dodatki do dekoracji (samoprzylepne dżety, naklejki itp.)

 

Działajcie:
  1. Wytnijcie wybrane kształty taką samą ilość, jak liczba saszetek (ewentualne podwójną, jeśli chcecie z obu stron zasłonić etykietę).
  2. Kształty udekorujcie, napiszcie na nich miłe słowa, narysujcie wesołe minki.
  3. Tak przygotowane kształty naklejcie na etykiety herbat, które znajdują się przy sznureczkach.
  4. Dodatkowo możecie udekorować pudełko zbiorcze lub przełożyć herbatki do puszki.

 

Dobry koncept na zastosowanie
  1. To świetny prezent dla babci, dziadka, cioci, wujka, pani w przedszkolu.
  2. Zróbcie też herbatkę dla siebie – idealnie poprawia humor 😉

 

Patenty mamy!

Herbatka  z kolorowymi etykietami fajnie wygląda również w szklanym słoiku z niewielkimi dekoracjami np. w postaci kolorowej tasiemki, czy tylko udekorowanej pokrywki.

Dobry Koncept dopiero ruszył w swoją podróż on-line. Jednak pomimo, że blog świeży, to jak przystało na młodą postać, dynamiczny. I tak też się rozwija, nabiera rozpędu i mknie coraz szybciej, niczym Lokomotywa z wiersza Tuwima, by w dalszą drogę porwać ze sobą dziesiątki, setki, tysiące, albo i nawet miliony Czytelników 🙂 Jeśli znalazłaś/eś tutaj interesujące treści, to podziel się nimi ze znajomymi i pomóż rozpędzić ten pociąg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *