bałwanek olaf z rolki po papierze toaletowym

Bałwanek Olaf z rolki po papierze toaletowym

Szał na Krainę Lodu trwa już od kilku sezonów, a wraz z premierą drugiej części bajki przybrał na mocy. Z racji obecności dwójki przedszkolaków, faza na Elzę, Anną i Olafa nie ominęła również naszego domu. Wkradła się nawet do naszych projektów DIY. Jeśli i u Was codziennie nuci się „Mam tę moc”, to może zainteresuje Was propozycja wykonania własnego bałwanka Olafa z rolki po papierze toaletowym. Poniżej znajdziecie bardzo prostą instrukcję krok po korku, jak wykonać tego bohatera.  

Przygotujcie:

– rolkę po papierze toaletowym

– białą kartkę/blok/papier

– pomarańczowy papier

– szary papier

– czarny papier lub czarne guziki/pompony

– klej, nożyczki, czarny flamaster

 

Działajcie!
  1. Z białej kartki wycinamy  kawałek o szerokości równej wysokości rolki po papierze toaletowym oraz długości pozwalającej na owinięcie całej rolki
  2. Na środku wyciętego białego kawałka czarnym flamastrem rysujemy oczka, brwi i uśmiech bałwanka, doklejamy nos z pomarańczowego papieru i guziki z czarnego.
  3. Tak przygotowany biały karton przyklejamy do rolki po papierze toaletowym.
  4. Z szarego papieru wycinamy kilka cienkich paseczków, które przyklejamy wewnątrz rolki, by większa ich cześć wystawała ponad krawędź (nad buzia bałwanka)
Dobry Koncept na zastosowanie:
  1. Bałwanek doskonale nada się do zabawy w teatrzyk lub inne inscenizacje Krainy Lodu.
  2. To też fajna dekoracja pokoju wszystkich miłośników tej bajki.

Inne propozycje na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym znajdziecie też w tym wpisie.

 

 
Dobry Koncept dopiero ruszył w swoją podróż on-line. Jednak pomimo, że blog świeży, to jak przystało na młodą postać, dynamiczny. I tak też się rozwija, nabiera rozpędu i mknie coraz szybciej, niczym Lokomotywa z wiersza Tuwima, by w dalszą drogę porwać ze sobą dziesiątki, setki, tysiące, albo i nawet miliony Czytelników 🙂 Jeśli znalazłaś/eś tutaj interesujące treści, to podziel się nimi ze znajomymi i pomóż rozpędzić ten pociąg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *